Nocticula (Фиалкора Микитенко) (fialkora) wrote,
Nocticula (Фиалкора Микитенко)
fialkora

Виступ ILLARIA в «Культ Ра» 20 березня

Про виступ ILLARIA в «Культ Ра» 20 березня

Цього разу аби потрапити на концерт насамперед потрібно було вирушити до самого серця Cтарого Києва, неподалік від музею Історії України та Андріївського узвозу, адже саме в такій місцині знаходиться дуже особливе місце – Руський Клуб «Культ Ра». Весняний концерт співачки Ілларії дещо різнився від її попередніх виступів, але про це трохи згодом.

Сам концерт відбувався з нагоди особливого свята Весняного Рівнодення. З сивої давнини українці в цей священний для них день вшановували весняне сонце і саме весною наші пращури розпочинали Новий рік. Отже, 20 березня відбувалась не просто акустична концертна програма, а кожен гість був частиною таїнства святкування українського Новоліття.

До закладу, де мав о сьомій вечора розпочатись концерт гості почали сходитись задовго до його початку. Але що цікаво, кожен столик другого концертного поверху був заброньований заздалегідь. Хоча вже згодом вся зала наповниться людом і навіть не маючи змоги сісти, кожен буде щиро посміхатись і радіти тому, що долучився до такого особливого концерту.

Перші гості почали приходити на свої зазначені місця ще за годину і мали гарний ліміт часу аби налаштуватись на колорит етнічного свята та язичницьких містерій. Цьому вельми сприяв сам заклад, суцільно прикрашений золотавим декором з використанням звичаєвих символів, прадавніх орнаментів, малюнків трипільських глечиків і подібного. Звісно не обійшлось в декорі і символів прадавніх українських кумирів, зокрема можна було побачити дещо стилізовану копію збруцького ідола (до речі, його відому копію на Софіївській площі нещодавно було варварськи пошкоджено, та не будемо про сумне) і символи Роду. Персонал теж не відставав, всі його представники були надзвичайно привітними і доброзичливими, чи то зважаючи на вартість вхідного квитка, чи (будемо сподіватись) на власну щиру любов до своєї праці.
ILLARIA
Вступна частина акустичного концерту одразу захопила в атмосферу весняних обрядовій, тому що гурт ILLARIA розпочав свій виступ з веснянок. Спершу на сценічну зону закладу вийшов перкусіоніст гурту Олександр Ганжа, за ним долучився гітарист Олександр Леонов, за ними вийшли і інші музики. Були серед них і ті, кого глядач міг бачити вперше. Нарешті перед всіма постала і сама Ілларія в золотавому вбранні, такому дотичному до атмосфери декору закладу, розливаючи на все приміщення свій весняний спів. Поціновувачі українського фольклору з перших слів могли впізнати мотив веснянки «Вербова дощечка». Аби надати ще більшого магічно-обрядового змісту веснянці, засновник Руського Клубу «Культ Ра» Олександр Ваврик розпочав засівання на честь Новоліття, невпинно виголошуючи щирі побажання добра, злагоди та всякого добробуту кожному з присутніх. Знавці обрядовості української та й загальноєвропейської знають, що як бажаєш проявити яку вишню дію в світ, спершу зобрази її в світі явному. Тому аби Сонце ясне швидше зігріло нашу спраглу до тепла землю, спершу до зали внесли Хліб випечений в формі сонечка та сіль до нього. Кожному запропонували почастуватись часткою того живого сонця і благословитись силою від давнього українського весняного обряду.

Хоча може найперша ціль українських веснянок закликати прихід теплого та яскравого сонячного світла, але, щонайменш, більшість присутніх могли відчути, що щось світле запалило їхні серця і маленьке сонце в середині кожного пробудилося. Ще більше об’єднався зал і гурт, коли співачка Ілларія вирішила поділитись однією своєю таємницею. Вона розказала секрет про старовинну липу поблизу Музею Історії України, до котрої вона зазвичаїлась ходити за порадою і підтримкою.

Після багатьох вже знайомих загалу пісень, які межували в проміжках з народними наспівами, гурт дав змогу усім поринути в медитацію кохання і любові завдяки їхній новій пісні «Мантра кохання». Пісня супроводжувалась рейнстіком, етнічним інструментом, який відомий багатьом під назвою «посох дощу» або «дощовиця». Його звук в єднанні з чаруючим співом красуні-співачки, немов захопив більшість глядачів в таємничий транс. Ще більше розслабився зал, коли Ілларія розпочала співати українські колискові.
ILLARIA
Щоб зал не зовсім заснув після стількох напрочуд заспокоюючих пісень, гурт вирішив неочікувано пробудити всіх від сну, загравши запальні балканські музичні мотиви. В цьому, вже давно знайомій частині колективу гурту ILLARIA, допомагав Андрій за цимбалами (до речі він же майстерно награвав на сопілці в моментах концерту, а також саме він чарував над дощовицею, Євген за величним контрабасом, а також новий знайомий для слухачів пісень ILLARIA – Віктор, котрий мов маестро своєї справи, вигравав на альті.

Серед пісень, які виконав на концерті гурт, були і ті відомі пісні, з якими знову познайомила широкий загал співачка Ілларія під час участі на пісенному телешоу «Голос країни», а саме мова йде про «Цвіте терен», пісня котра зачіпає найтонші струни душі, про запальну гуцульську «Кам’яну гору», а також про подаровану співачці Олегом Скрипкою пісню «Країна мрій». Останню гурт виконав в зовсім новій варіації виконання. До речі сам Олег Юрієвич навідався на виступ своєї колишньої підопічної, прийшовши на весняні наспіви гурту, мов те сонце нашої української естради. Він навіть виконав експромтом пісню «Кам’яна гора» в дуеті з Ілларією, а також долучився до її нового виконання «Країни мрій». Багатьом було помітно радість пана Олега від творчих результатів Ілларії. На закінчення концерту до списку зіркових гостей долучився вокаліст гурту Mad Heads – Вадим Красноокий, привітавши Ілларію з виступом та з весною, з яким до речі вона не так давно також заспівала в дуеті.
ILLARIA та Олег Скрипка
Завершення концерту пройшло вельми феєрично, весь зал аплодував гурту стоячи, було чуто безліч «Браво!». Весь заклад перебував в полоні щирого тепла сердець і відчуття весни. Ми будемо сподіватись, що всі чарівні весняні пісні таки закличуть теплу весну в славний Київ і на зміну снігу і холодному вітру ми вже зовсім скоро дочекаємось на ясне тепле сонечко!

Враженнями звітувалась – Фіалкора Микитенко
Використані фото - Vasco
Subscribe

 • Гадание на Огаме

  Другие тесты и гадания от Шувани

 • (no subject)

  Друзья, все, кому небезразлична волшебная и милая Фиалкора! Вы возможно знаете о том, какие серьезные проблемы со здоровьем она переживала в недавнем…

 • Цикл обрядів для України

  Магічне нагадування волелюбним відьмам і мудрим відаючим, : ) Сьогодні (вт) відбудеться ще один вагомий етап колективних обрядодій задля активного…

 • Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments